Вівторок, 07.05.2024, 08:40

Постановка цілей. Здійснюємо мрії.

Мріяти потрібно і корисно, але не варто забувати, що мрії збуваються тільки в тому випадку, якщо для їх досягнення ми ставимо собі конкретні цілі для досягнення бажаного результату. Інакше мрії, в кінцевому рахунку, так і залишаться всього на всього гарною картинкою у ваших думках.

Між мрією і метою є певні відмінні риси. Цілі, як правило, мають більш сформульоване трактування і записуються на папері, тоді як мрії ми тримаємо в голові у вигляді якихось абстрактних образів.

Відповідальність за досягнення поставлених цілей несе конкретна людина, яка відповідає за виконання і досягнення поставленого завдання, в той час як у мріях представляється все так, начебто все відбувається само собою, і ви вже все маєте.

Наступна відмінність полягає в тому, що будь-яка поставлена мета вимагає витрати тих чи інших ресурсів виконавцем (часу, зусиль), це свого роду ваша інвестиція у досягнення. При чому, інвестиція в кінцевому результаті повинна себе окупити у співвідношенні вкладеного ресурсу до отриманих вигод.

Дуже часто можна зустріти людей, які на питання про те яка ж у них мета, відповідають однозначно «Хочу багато грошей» або «Хочу заробляти мільйон».

Знаєте в чому найбільша помилка? Та ви напевно вже здогадалися, це зовсім не мета, це мрія насправді. Запитайте себе, а навіщо мені гроші?

Уявіть собі ситуацію, що у вас дуже велика кількість грошей, які ви не можете насправді нікуди витратити, лежать вони у вас в банку мертвим вантажем. Ну і напрошується питання, а навіщо?

Насправді гроші – це ресурс, який ми витрачаємо на те, що нам потрібно. По цьому не робіть поширену помилку. Запитуйте себе постійно: Навіщо? Тоді ви будете знати конкретну причину, навіщо і для чого вам необхідна та чи інша сума, і відповідно предмет вашого бажання автоматично стане Ціллю.

Основні принципи правильної постановки цілі:

Тепер саме час зі своїх мрій і бажань виділити вже більш конкретні цілі, яких ми хочемо досягти і при визначенні мети рекомендуємо керуватися декількома принципами.

Завжди записуйте поставлені цілі на папері

Коли поставлена мета записується на папері, висока ймовірність того, що ви зможете досягти її. Ви зрозумієте, яким чином ви будете здійснювати задумане. І що не мало важливо, ви зможете більш конкретно визначитися з тим, що вам насправді необхідно.

Ставте собі великі цілі, поєднуючи їх з маленькими

Чим більше таких пунктиків, тим ясніше ставатиме загальна картина дій, які ви будете виконувати, і тим більше підвищується ймовірність того, що кінцева мета буде досягнута.

Формулюйте свої цілі позитивно

Позитивні думки набагато сильніші негативних. Людина завжди приваблює в своє життя ті обставини, які відповідають її свідомості. Якщо у ваших думках будуть присутні тільки позитивні думки, до вас завжди буде притягатися позитив. І навпаки, якщо ви будете мислити негативно, «Сьогодні просто жахливий день, не хочу йти на роботу», то так день і складеться, плюс ви підете з титанічним нехотінням на свою роботу. Завжди ставте завдання, яке викликає у вас тільки позитивні відчуття.

Формулюйте свої цілі завжди без частки «не», так як підсвідомість не сприймає цю частинку. Наприклад, якщо ви поставите перед собою мету «Я не хочу бути слабким», підсвідомість сприйме дану установку ствердно, а саме «Я хочу бути слабким», але вам це явно не потрібно, тому так робити не слід.

Дотримуйтеся таких критеріїв при постановці кожної мети:

1. Конкретність. Завжди ставте собі запитання про те, що ви хочете отримати від даної мети, який конкретний результат...

Поданий матеріал та продовження можна ЗАВАНТАЖИТИ