Четвер, 25.04.2024, 11:48

Школа - наш дім, сьома школа єдина -

Дружна, завзята і рідна родина,

Колиска дитинства країна добра.

Школа у кожному серці одна.

А все починалося з того, що на базі приватної гімназії була заснована єдина трудова семирічна школа №41. Заняття в ній розпочалися 20 грудня 1920 року. У семи класах тоді навчалося 175 учнів, а уроки проводили для них 17 вчителів.

Перший випуск 23-х учнів відбувся навесні 1923-го року, а в 1926-му по вулиці Вокзальній було збудовано нову двоповерхову школу, в якій навчалися діти залізничників. У 1930 - 1931 роках її реорганізовано у фабрично-заводську семирічку, а ще через рік вона стає десятирічною і в 1935-му відбівся перший випуск 16 учнів, які здобули середню освіту. Постійно зростала кількість вихованців. Наприклад, у 1937 році тут вже навчалось 1052 дитини, 1941-му - більше 1330.

У передвоєнні роки активно проводилась позакласна робота. Школа мала свій хоровий колектив, балетну студію і драмтеатр. Діяли автомодельний гурток і дитяча залізниця. У 1930-1941 роках шкільні спортсмени постійно ставали переможцями міських та обласних змагань, брали участь у республіканських спартакіадах школярів. Заняття у навчальному закладі були відновлені на початку 1944 року. У цей час для налагодження педагогічної роботи держава направляє в школу великій загін вчителів. У непростих умовах довелося працювати педагогам після визволення міста від німецько-фашистських загарбників: не було столів,шаф, підручників і зошитів, часто лунали сигнали повітряної тривоги. У 1945 році з тимчасово пристосованих приміщень навчальний заклад переїхав у відбудовану колишню школу №2. Тут він діє і тепер.

За визначні досягнення у справі виховання і навчання підростаючого покоління були нагороджені вчителі О.А. Гудзь, Л.А. Зіневич, А.А. Куценко, С.В. Штернов, Н.Ю. Сергучова, орденом Трудового Червоного Прапора - С.І. Іванов, П.М. Васильєва, І.П. Трегуб. Справу цих педагогів успішно продовжило інше покоління учителів, людей закоханих у свою професію, які сьогодні вже на заслуженому відпочинку. Це О.М. Слуцький - почесний громадянин м.Коростеня, А.О. Москалик, О.Л. Петренко, І.І. Литвинчук, Р.В. Харківська, Н.С. Стригуль, Г.М. Сорочинська, Л.О. Козак, К.Ф. Гераймович, Н.В. Науменко, А.Ю. Остапенко, Л.С. Андрієнко, І.Д. Білоус, Г.А. Гочкайло, Р.Я. Котлевич, З.М. Борщик, В.С. Песенко, С.П. Потапчук. Школа поправу пишається своїми вихованцями - Героями Радянського союзу П.К. Козаченком та М.І. Яневичем, учасниками війни Ж. Кудаковим, В. Соколовим, В. Чуйковим, Г. Меланчуком, Л. Ліплянською, Л. Лабусь, Г. Легастовим, К. Зайцевим, хто зі зброєю в руках захищав батьківщину.

Прославили школу і такі випускники, як член-кореспондент АН УРСР, лауреат Ленінської премії, доктор філософських наук А.С. Шабліовський. доктори технічних наук Н.І. Нікітенко, Ю.І. Нікітенко, М.Г. Рачковський, О.М. Савчук, скульптор А.Я. Футерман, художник С.І. Степанюк, заслужений лікар України Я.Ф. Пішель, майстер спорту і чемпіон олімпійських ігор В.Т. Іванов, дипломат В.В. Петровський.

Близько 30-ти років школу очолював Антонюк Андрій Юхимович.

З 1 вересня 2010 року ЗОШ №7 очолила Корбут Світлана Василівна .

З 2015 року ЗОШ №7 реорганізували в Коростенську міську гімназію №7.

«  Квітень 2024  »