Четвер, 02.05.2024, 13:19

ДІАГНОСТИКА КРЕАТИВНОСТІ

Існує величезна кількість різних методів психодіагностики творчих здібностей людини. Найбільш популярний з них - тест Торренса.

Креативність по Торренсу (від лат. Creatio - творення) - це чутливість до завдань, дефіциту і прогалин знань, прагнення до об'єднання різнопланової інформації; креативність виявляє пов'язані з дисгармонією елементів проблеми, шукає їх вирішення, висуває припущення і гіпотези про можливість рішень; перевіряє і спростовує ці гіпотези, видозмінює їх, перевіряє ще раз їх, остаточно доводить результат.

Пропонований вашій увазі фігурний тест Е. Торренса призначений для дорослих, школярів і дітей від 5 років. Цей тест складається з трьох завдань. Відповіді на всі завдання даються у вигляді малюнків і підписів до них.

Час виконання завдання не обмежена, так як креативний процес припускає вільну організацію тимчасового компонента творчої діяльності. Художній рівень виконання в малюнках не враховується.

Тест креативності Торренса, діагностика творчого мислення:

Інструкція - опис до тесту Торренса, матеріал:

Субтест 1. «Намалюйте картинку».

Намалюйте картинку, при цьому за основу малюнка візьміть кольоровий овал, вирізаний з кольорового паперу. Колір овалу обирається самостійно. Стимульна фігура має форму і розмір звичайного курячого яйця. Також необхідно дати назву своєму малюнку.

Субтест 2. «Завершення фігури».

Домалюйте десять незакінчених стимульних фігур. А також, придумайте назву до кожного малюнку.

Субтест 3. «Лінії котрі повторюються».

Стимульним матеріалом є 30 пар паралельних вертикальних ліній. На основі кожної пари ліній необхідно створити який-небудь малюнок(не повторюється).

Алгоритм обробки матеріалів можна ЗАВАНТАЖИТИ