Четвер, 02.05.2024, 08:05

Психологічні поради вчителю, котрий працює з агресивними дітьми

• Пам’ятайте, що заборони, та підвищення голосу – самі неефективні способи у виправленні агресивності.

• Дайте можливість таким дітям своєчасно виплеснути напруження за допомогою фізкультурних хвилинок, читання вголос тощо.

• Стежте за своєю поведінкою і контролюйте свій  гнів.

• Важливо, щоб дитина зрозуміла, що вона потрібна в класі, що її цінують та приймають. А для цього Вам необхідно дізнатися про інтереси та здібності такого учня. Та перевести активність у корисне русло.

• Таким учням слід частіше надавати можливість працювати в групах, де успіх залежить від колективної роботи, вміння спілкуватися, домовлятися.

• Один з корисних способів змінити поведінку дитини – це "спіймати" її на хорошому вчинку. Кожен раз, коли дитина стримує себе і не починає бійку, просто відмітьте, що вона стала сильнішою. Дитина реагує на похвалу, користуйтеся цим, для того, щоб зробити добре відношення – звичкою.

• Введіть штрафні санкції. Це можуть бути додаткові домашні завдання, виключення із ради класу. Головне, щоб учень знав про можливі наслідки своєї поведінки.

• Допоможуть класні години, де  піде мова про почуття, емоції, та методи їх контролювання. Головне, щоб під час таких уроків було менше монологів, але не у якому разі не акцентуйте увагу класу на проблемних дітях.

Даний матеріал можна завантажити