Четвер, 02.05.2024, 16:43
Вітаю Вас Гість

КОРОСТЕНСЬКА МІСЬКА ГІМНАЗІЯ № 7

Цикл ефективних вправ для формування позитивного сприйняття світу

Важливо розуміти, що негативні думки – це наш вибір, негативна звичка, яку можна змінити на корисну. Для того, щоб бути у гарній фізичній формі – треба регулярно тренуватися. По такому ж принципу працює і позитивне мислення. Для формування нової звички мозку потрібно три – дев’ять тижнів. Практикуючи протягом місяця спеціальні вправи людина закладає у свою свідомість звичку до позитивного настрою. Для того щоб виробити потрібну звичку, крім фактору часу потрібно ще кілька елементів. Найперше – це розуміння чого ти хочеш і навіщо. Саме чітке усвідомлення: що тобі потрібно, буде головним, базовим принципом на якому і базуватиметься вся подальша робота над звичкою. Без цього розуміння успіх не можливий. Розуміння потрібності нової звички, в даному випадку до позитивного світосприйняття, є пусковим механізмом до ввімкнення психологічних механізмів: сили волі, мотиваційних моментів. Наступним важливим етапом над звичкою є чітка програма дій по введенню потрібної звички у свідомість протягом 3-4 тижнів для її закріплення. План кожної людини буде індивідуальним, але він має включати в себе кілька етапів:

- систематичність – мінімум 5 днів на тиждень;

-позитивне налаштування на роботу – щоб підсвідомість не супротивилась нововведенням, робота має бути позитивною, з максимальним включенням мотиваційних моментів, з мінімальною опорою на силу волі;

-право на заохочення – робити заохочення для себе і святкувати власні маленькі перемоги;

- наявність візуальних стимулів – тримати свідомість на „обраній хвилі” за допомогою тематичних сайтів, літератури.

Існують різні психологічні вправи для формування позитивного мислення, людина має обрати для себе відповідно до своїх параметрів кілька з них. Найбільш поширеними та дієвими є наступні:

1. Позбуваємося негативних фраз

Прослідкуймо за своїми думками. Якщо часто повторюються такі фрази: „...я не зможу..”, „..у мене не вийде...”, „..я невдаха...” – це явні ознаки негативних думок, які „топлять” вас. Намагаймося об’єктивно оцінювати ситуації, робити правильні висновки. Обдумаймо та усвідомимо, що життя не наказує нас, а навчає. Знайдімо подібні позитивні формули, які легко і без супротиву, включаються у нашу свідомість. Поступово але цілеспрямовано замінюймо цими афірмаціями всі старі негативні висновки. [12]

2. Вдячність

Це одна з найефективніших вправ. Почуття вдячності має велику підтримуючу силу для людської свідомості. Дякувати можна за все, навіть за труднощі, адже вони роблять нас сильнішими. Кожного дня знаходимо і записуємо 5 хороших моментів. Така вправа навчає нас фокусуватися на позитивних подіях, що відбуваються в житті.

3. Мій ідеальний день

Ця методика була запропонована Мартином Селигманом, американським психологом, засновником позитивної психології. Зазвичай ця вправа використовується для постановки цілей, одночасно допомагаючи утримувати фокус на тому, чого людина прагне досягти. Отже, виділимо час для того, аби обдумати та записати в деталях свій ідеальний день, особливу увагу приділимо своїм уподобанням, життєвим цінностям. Наприклад:

- провести час з близькими;

- знайти час для улюбленого хобі;

- нічого не робити.

4. „+5”

Суть цієї вправи зводиться до ревізії негативних подій життя людини. До кожного „мінуса” потрібно знайти 5 плюсів. Наприклад, поламався комп’ютер. Які Вам від цього вигоди?

- гарна нагода зробити справи які були відкладені у „довгий ящик”;

- познайомитися з сусідами;

- очі відпочинуть від навантаження;

- можна виспатися;

- приділити більше уваги собі та своїм родичам. [12]

5 „Мирний договір з минулим”

Чи помічаємо ми коли-небудь, скільки часу займає переживання негативних подій минулого, постійне прокручування їх у голові. Це величезний поглинач дорогоцінного часу й життєвих сил. Замість того, щоб розвиватися, енергія іде на переживання минулого, якого не існує. Пам’ятаймо, що емоції завжди генеруються думками, і лише людина сама зможе змінити модель мислення. Для цього необхідно:

- пробачити всіх людей які нанесли образу;

- зосередитись на теперішньому, і знаходити позитив в тому що людина робить зараз, у дану хвилину.

6. Візуалізація

Наш розум працює і мислить за посередництвом образів. Образи впливають на все, що нас оточує: що відчуваємо, робимо, як досягаємо мети як будуємо відносини з оточуючими людьми...

 

Продовження можна ЗАВАНТАЖИТИ

Категорії розділу
Новости [153]
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 69
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту